کاربرد عینک انتی رفلکس

برای مشاهده اجسام، به نور نیاز است. نور باید از یک منبع نوری به آن تابیده شود و پس از آن به چشم ما منعکس می شود و ما قادر به دیدن آن جسم هستیم
کارمندان و یا افرادی که برای ساعت های طولانی مجبور به کار با کامپیوتر هستند، بهتر است برای محافظت از چشمانشان از عینک آنتی رفلکس استفاده کنند. چشم افراد در بسیاری موارد به نور شدید حساس می شود و عینک آنتی رفلکس باعث می شود بازتاب نور را به حداقل رسانده و عبور نور را تا درصد بسیار بالایی ممکن می سازد. آنتی رفلکس بر روی عدسی، باعث می شود تا تمامی نور تصاویر از عدسی عبور کرده و ما تصویر را با وضوح بالایی ببینیم.

ویژگی عینک آنتی رفلکس

عینک آنتی رفلکس با کیفیت دارای لایه های بیشتری است. آنتی رفلکس ها دارای رنگ ها مختلفی مانند سبز، آبی، بنفش و طلایی هستند.

حفاظت از عینک آنتی رفلکس

هنگامی که عینک آنتی رفلکس را تمیز می کنید، فقط باید از محصولی استفاده کنید که عینک سازتان به شما پیشنهاد میدهد. تمیز کننده های لنز با مواد شیمیایی سنگین می توانند به عینک آنتی رفلکس شما آسیب بزنند.
سعی کنید که قبل از اینکه بخواهید شیشه آنتی رفلکس را تمیز کنید، آن مرطوب دار کنید. استفاده از پارچه خشک بر روی یک لنز خشک می تواند باعث ایجاد خراش بر روی بر روی عینک شود. شیشه های آنتی رفلکس انکسار نوری که پنهان کننده نواقص بر روی سطح لنز است را از بین می برند، پس ایجاد خراش بر روی آن باعث می شود این نواقص بیشتر در لنز های آنتی رفلکس نسبت به شیشه های معمولی ایجاد شود.
عیبنک انتی رفلکس را در حرارت قرار ندهید

* مزیت عینی لنزهایی که دارای شیشه های آنتی رفلکس هستند، دید دقیق تر با بازتاب کمتر در رانندگی های شبانه است. 

چگونه از عینک آنتی رفلکس استفاده کنیم

استفاده و به کار بردن عینک های آنتی رفلکس به لنزهای عینک، کاری بسیار تکنیکی و حساس است که از تکنولوژی هایی مانند رسوب خلا در آن استفاده می شود.

انتخاب شیشه خوب برای عینک آنتی رفلکس 

هر تولیدکننده شیشه‌های عینک آنتی رفلکس، فرمول اختصاصی خودش را دارد، اما به طور کلی همه شیشه‌های آنتی رفلکس شامل چندین لایه میکروسکوپی از اکسید‌های فلزی متناوب از شاخص‌های بالا و پایین انکسار هستند. از آنجایی که هر لایه طول موج‌های مختلف نوری دارد، هرچه لایه‌ها بیشتر باشد، رفلکس نور بیشتر خنثی می‌شود. برخی شیشه‌های با کیفیت آنتی رفلکس تا ۷ لایه را در خود جای داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *