وقتی داریم درباره VR و واقعیت مجازی صحبت میکنیم خیلی از ماها به یاد سینما‌های سه‌بعدی یا بازی‌های مختلف میافتیم. تکنولوژی VR قراره با زندگی روزمره ما ترکیب بشه و دیگه کم کم قراره تو هر موضوعی در دسترس قرار بگیره. برای همین توی این مقاله اومدیم بهتون بگیم که تکنولوژی VR چیه و فراره چقد مهم باشه توی زندگیمون تاثیر بذاره صحبت کنیم. همراهمون باشید.

واقعیت مجازی یا تکنولوژی VR چیه؟

واقعیت مجازی یک تکنولوژِیه هست که در تلاشه تا یتونه حس هایی که ما از این جهان داریم رو با یک سری الگوریتم و کد شبیه سازی کنه و باعث میشه کاربر احساس کنه که همه چی توی این هدست واقعیه. تکنولوژی VR به ما این امکان رو میده که خودمون رو تو ویدئو گیم غرق کنیم. یا حتی، یاد بگیریم چگونه جراحی قلب رو انجام بدیم یا کیفیت تمرینات ورزشی رو برای به حداکثر رسوندن عملکرد بدن، بهبود بدیم. واقعیت مجازی در واقع همه اون چیزاییه که یک زمانی در ذهن و فکر انسان زندگی میکنه و روزی میتونه در یک‌دنیای حقیقی زنده و واقعی شوند.

البته virtual reality یا همون واقعیت مجازی کاملا جهره جدیدی رو نداره و اولین واقعیت مجازی ها تو دهه 50s میلادی بودن. ( انگار که دنیا شهر فرنگ های مارو تو دوران صفوی و و قاجار ندیده ! ) یکی از مدل های اولیه واقعیت مجازی Sensorama هست که یک دستگاه ارکید بسیار برزگی بود که درواقع یک چشمی و یک صندلی داشت که میشد توش فیلمی رو دید و طی اتفاقات اون فیلم مکانیکی که روی صندلی بود باعث میشد که فیلم واقعی تر جلوه کنه ( خلاصه شبیه همون سینما 3 بعدی هایی که یه مدت خز شده بود هست ).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *