این مطلب واقغا از اوناست که من موقغ بیگاری سزج میکنم تا دربارش بخونم ولی نتیجش چیز جالبی بود که انواع رنگ های شیشه های طبی هر کدوم یه کاربردی داره که الکی فقط برای خوشگلی نیست ! با توحه به اینکه خیلی کسی ار عدسی رنگی طبی استفاده نمیکنن و خیلی هم طرفدار نداره ( اگه ار مدل ها بگذریم که دهنمون رو صاف کردن ) و حلاصه توی این مقاله اومدم براتون موشکافیشون کنم که چه رنگایی چه کاربردی دارن

انواع مختلف عدسی رنگی عینک طبی

خوب اول از همه بگم که هر رنگی نور های منقاوتی رو فیلتر میکنه. برای همین کاربرداشون مشحص میشه

رنگ قهوه ای

عدسی قهوه‌ای‌رنگ ( دلیلی نداره که با این رنگ شروع کردم گفته باشم فردا نیاین بگین به قهوه ای ارادت خاصی دارم ) عینک طبی برای هوای آفتابی و نیمه‌ابری حوبه و رنگ‌های قهوه‌ای عدسی عینک، با از بین بردن رنگ‌های خنثی، کنتراست و عمق تصویر بیشتری رو برای فرد ایجاد می‌کنه. البته قضیه ای که در همه عینک های رنگی مخصوصا لنزهای قهوه‌ای باعث ایجاد تغییر رنگ میشن . یعنی با این عینک‌ها تصاویر رو با رنگ‌های واقعی‌شون نمی‌بینید ! . اما در عین حال میتونن تابش نور رو حذف کنند ( ام… تاکید کنم که آره . هنوز به خورشید نگاه کنی کور میشی ! ) و نور آبی را نیز کاهش دهند. عینک با لنز مسی یا قهوه‌ای برای فعالیت‌های ورزشی مثل دوچرخه‌سواری، ماهی‌گیری، گلف، تنیس، اسکی و ورزش‌های آبی مناسبه.

رنگ قرمز

عینک قرمز برای هوای آفتابی، نیمه‌ابری، ابری و برفی مناسب است.

عینک طبی با عدسی قرمز برای هر نوع فعالیتی استفاده میشه. مثل رانندگی، دوچرخه‌سواری و اسکی. قرمز با افزایش میزان کنتراست در نورهای کم ( البته که توی شب اونقدر خوب نیست )، تصویر واضحی برای بیننده مهیا می‌کند. عدسی قرمز از خستگی چشم‌ها پیشگیری می‌کند.

رنگ زرد

عدسی رنگ زرد عینک طبی برای هوای مه‌آلود و نیمه‌تاریک مناسبه.

عینک با شیشه زرد علاوه بر اینکه تابش نور را حذف می‎کنه، نور آبی را نیز کاهش می‎ده. این نکته هم بگم که که رنگ زرد بیشترین میزان کنتراست را ایجاد میکنه ( که این رنگ برا رانندگی در شب بسیار خوبه )و عمق دید بسیار وسیعی هم برای کسی که عینک داره. و این نوع رنگ برای محیطهای کم نور و مخصوصا شب بسیار خوبه . چون کنتراست محیط رو افزایش میده. همچنین برای آب‌ و هوای ابری، بارانی هم گزینه‌ای‌ عالییه. اگر از ورزش‌های تنیس، اسکی یا اسنوبورد خوشتون میاد ، عینک طبی یا آفاتابی با عدسی زرد می‌تونه بهترین انتخاب برای شما باشه.

رنگ سبز

شیشه سبز عینک طبی برای هر نوع آب‌وهوا به جز روزهای برفی مناسب است. لنزهای سبز عینک آفتابی، بدون این که در رنگ‌ها تغییر ایجاد کنند، نور را کاهش می‎دهند. رنگ‌های سبز هم مثل توسی جزو رنگ‌های طبیعی است. هر چه این رنگ‌ها تیره‌تر باشند، بیشتر می‌توانند شدت نور و بازتاب‌های آن را کاهش دهند. از آنجا که عینک سبز میدان و عمق دید فرد را هم زیاد می‌کند برای فعالیت‌هایی که دید طبیعی در آنها بسیار مهم است، مناسب‌تر است. مثل رانندگی، دوچرخه‌سواری، ماهی‌گیری، اسکی و تنیس.

رنگ توسی

عینک طبی با شیشه‌ توسی‌ رنگ برای هر نوع آب‌ و هوا به جز روزهای برفی مناسبه. لنزهای توسی عینک طبی، بدون این که تو رنگ‌ها تغییر ایجاد کنن، نور رو کاهش می‎دن. بنابراین، عینک‌هایی که عدسی توسی دارند برای رانندگی مناسبن. شیشه توسی عینک طبی میتون شدت نور و بازتاب‌های اون رو کاهش بده. از اوننجا که رنگ توسی عینک، در کنار کاهش میزان بازتاب نور، میدان و عمق دید فرد رو هم زیاد میکنه برای فعالیت‌هایی که دید طبیعی براشون مهمه، مناسبه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *